Rozmawiali o karierze podczas "Areny Zawodów"

Blisko 3 tys. uczniów szkół podstawowych wzięło w piątek udział w "Arenie Zawodów". Wydarzenie ma na celu pomóc młodzieży w wyborze dalszej ścieżki edukacji i promować kształcenie zawodowe. Targi odbywają się co roku, w ramach kampanii "Szacun dla zawodowców".

Podczas "Areny Zawodów" uczniowie mają szansę poznać, jak wygląda interesująca ich branża i wybrać szkołę najbardziej odpowiadającą ich preferencjom - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Poznańska oferta szkół zawodowych od lat stoi na bardzo wysokim poziomie, dlatego gorąco zachęcam do wyboru tej drogi kształcenia, bo na dobrych fachowców zawsze jest zapotrzebowanie.

Ideą "Areny Zawodów" jest, by uczeń zastanowił się, kim chce zostać w przyszłości i jaki chce wybrać zawód, a dopiero później nad tym, która szkoła oferuje mu najlepsze warunki. W ramach targów uczestnicy mogli zwiedzić 13 wysp zawodowych, na których prezentowały się konkretne branże - np. usługi, administracja, ekonomia, nowe technologie. Łącznie było to ok. 70 zawodów.

Ponadto uczniowie mogli spotkać się z pracodawcami zainteresowanymi zatrudnieniem specjalistów w wybranych dziedzinach, a także wziąć udział w testach predyspozycji zawodowych.

- To jest święto wszystkich poznańskich szkół zawodowych - szkół nowoczesnych, otwartych, które dają dobre wykształcenie - zaznacza Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty UMP i dodaje: - Każdy, kto jeszcze zastanawia się nad swoją karierą, może przyjść do Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży. Pracują tam świetni fachowcy, którzy z całą pewnością pomogą dokonać dobrego wyboru.

Żródło: http://www.poznan.pl/mim/oswiata/news/rozmawiali-o-karierze-podczas-areny-zawodow,140073.html

Arena Zawodów

Udostępnij: