„Mała Pętelka” - XXVI edycja konkursu

Celem konkursu odbywającego się od 1994 roku jest stworzenie uczniom płaszczyzny do dyskusji, wymiany zdań i polemiki dotyczącej projektowania i stylizacji. Uczestnicy konkursu, to kreatorzy mody, którzy z sukcesami prezentują swoje kolekcje na wielu imprezach pozaszkolnych.

Ideą przyświecającą „Małej Pętelce” jest promowanie uczniów – młodych projektantów i stylistów. Uczniowie, którzy interesują się modą, projektowaniem oraz stylizacją, mają możliwość zaprezentowania swoich pomysłów przed jury konkursu i  publicznością. Młodzież biorąca udział w konkursie przedstawia swoją wizję mody w formie samodzielnie wykonanych fryzur i kolekcji oraz oprawy muzycznej i choreografii.

5 marca 2020 r. w Zespole Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu odbyła się XXVI edycja Ogólnopolskiego konkursu „Mała Pętelka” im. Małgorzaty Zaręby skierowana do młodych krawców i projektantów. W tegorocznej edycji konkursu rywalizowali ze sobą przedstawiciele 12 szkół z całej Polski. Młodzi projektanci zaprezentowali wiele pięknych kolekcji odzieżowych.

Uczniowie mogli wziąć udział w dwóch kategoriach konkursu: ubiór i fryzura. Były one adresowane do ludzi młodych, ambitnych, posiadających zmysł twórczy i żyłkę projektancką, otwartych na nowości, nie bojących się wyjść poza ramy tradycyjnych projektów. W tym roku, w każdej z kategorii przewidziane były dwa tematy: „Przenikanie, głębia, warstwy” i „Upcykling – moda odpowiedzialna”.

Strona ZSO im. Władysława Reymonta w Poznaniu


Udostępnij: