Mural tekstylny "Kontrasty" ozdobił wejście poznańskiej Odzieżówki

Konkurs na przygotowanie projektu muralu ogłoszono wśród uczniów Zespołu Szkół Odzieżowych w czerwcu. We wrześniu z kilkunastu nadesłanych prac wyłoniono zwycięski projekt, po czym niezwłocznie przystąpiono do szycia muralu tekstylnego. Był to wspólny wysiłek wielu uczniów Zespołu Szkół Odzieżowych, a efekt ich pracy oglądać można przy wejściu do "Odzieżówki".

Przy ulicy Kazimierza Wielkiego 17 mieści się Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta, który od niedawna może się pochwalić nowym muralem, zdobiącym wejście do budynku. Jest to dzieło wyjątkowe i unikatowe, gdyż zostało uszyte, a nie namalowane. Standardowe farby zostały zastąpione przez tekstylia, takie jak filc czy tiul. Autorką zwycięskiego projektu muralu jest Agata Glik, natomiast wykonawcami są uczennice i uczniowie poznańskiej "Odzieżówki".

- Projekt związany ze stworzeniem muralu tekstylnego "Kontrasty" powstał w czerwcu br. we współpracy z poznańskim Centrum Inicjatyw Lokalnych "STARtownia STARomiejska". Został on objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest pani Lidia Koralewska - nauczycielka Zespołu Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu - opowiada Maria Korczak, dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowych.

- Tekstylia, tkaniny to materiał pracy uczniów kształcących się w kierunkach związanych z modą, projektowaniem i kreowaniem wizerunku. Tkanina daje twórcy wiele możliwości, pozwala tworzyć kompozycje płaskie i przestrzenne. Daje dowolność operowania kolorem i fakturą, kreską i plamą - dodaje Pani Dyrektor.

Uroczyste odsłonięcie muralu również przybrało niecodzienną formę, dlatego zachęcamy do obejrzenia filmiku z tego wydarzenia, który dostępny jest na stronie internetowej ZSO oraz na kanale YouTube Fundacji KREATYWATOR.

GALERIA

KB


Udostępnij: