Nowa oferta kształcenia w Zespole Szkół Budownictwa Nr 1

W szkołach dopiero zaczął się drugi semestr nauki, a już kończą się przygotowania do nowego roku szkolnego. Szkoły średnie prześcigają się w opracowaniu ofert dla ósmoklasistów, niektóre stawiają na sprawdzone profile, inne szykują całkowicie nowe propozycje. Najlepsza szkoła budowlana w Polsce według rankingu „Perspektywy” – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 przy ul. Rybaki 17 w Poznaniu – nie pozostaje w tyle, zgodnie ze swoją misją dalej będzie łączyć tradycję z nowoczesnością.


Technikum od dziesiątek lat z powodzeniem kształci uczniów w zawodzie technik budownictwa (dwie specjalizacje: konstrukcje murowe i projektowanie oraz konstrukcje żelbetowe i projektowanie), a od kilku lat także w zawodzie technik renowacji elementów architektury, specjalizacja: rzeźba i metaloplastyka. Nauka pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, zajęcia praktyczne prowadzone w dobrze wyposażonych pracowniach i praktyka zawodowa w firmach lub przedsiębiorstwach budowlanych w kraju i za granicą (w Niemczech, Finlandii, Mołdawii, Hiszpanii oraz we Włoszech) – wszystko to sprawia, że klasy cieszą się dużym zainteresowaniem. Na nadchodzący rok szkolny Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 przygotował także nową propozycję dla uczniów, którzy chcą zdobyć kwalifikacje w unikalnym zawodzie technik ceramik o specjalizacji sztuka użytkowa i wzornictwo. Jest ona skierowana do absolwentów szkół podstawowych, którzy posiadają uzdolnienia plastyczne, artystyczne i techniczne. Uzyskanie tytułu technika ceramika o specjalizacji sztuka użytkowa i wzornictwo pozwoli absolwentom na podjęcie pracy w pracowniach ceramiki artystycznej oraz sztuki użytkowej. Warto zauważyć, że w Wielkopolsce nie ma szkół kształcących ceramików oraz zdobników ceramiki, a na rynku pracy brakuje tych specjalistów, więc podjęcie kształcenia w tym zakresie stanowi gwarancję zdobycia ciekawego i poszukiwanego zawodu.


Atrakcyjna oferta kształcenia czeka również na przyszłych licealistów. Projektowanie gier komputerowych z elementami psychologii to kierunek powstały dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Umiejętności Społecznych. Jest to unikatowa w skali Poznania propozycja kształcenia, skierowana do osób zainteresowanych tematyką gier i posiadających uzdolnienia plastyczne. Dla uczniów obdarzonych wyobraźnią i pasją nauka w tej klasie może być początkiem drogi do zdobycia kwalifikacji w bardzo prestiżowej i ciągle rozwijającej się branży gier komputerowych. Z kolei kierunek architektura i design to propozycja dla osób kreatywnych i wrażliwych na piękno, chcących zdobyć w przyszłości kwalifikacje potrzebne w zawodzie projektant wnętrz, urbanista, charakteryzator czy historyk sztuki. Przyszłych archeologów, geologów, kulturoznawców czy reporterów w tajniki architektury i designu wprowadzi wykwalifikowana kadra pedagogiczna podczas warsztatów, zajęć terenowych i spotkań z kreatorami sztuki. Prawdziwa rewolucja szykuje się jednak w szkole branżowej za sprawą reaktywacji zawodów, które, wydawać by się mogło, odeszły już dawno do lamusa. Kowal, o specjalizacji obróbka i zdobienie metalu, to jeden z tych zawodów, którego nauka będzie możliwa od przyszłego roku. Panująca obecnie moda na rękodzieło i stale rosnące zapotrzebowanie na kute elementy dekoracyjne stosowane w budownictwie, otwierają szeroką perspektywę dla uczniów chcących zdobyć kwalifikacje w zawodzie kowal artystyczny.

Renesans przeżywa także branża wyrobów ceramicznych. Klasa kształcąca w zawodzie zdobnik ceramiki wychodzi zatem naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy. Zdobnicy ceramiki są dziś na wagę złota, co gwarantuje uczniom miejsce pracy w przyszłości. Warto podkreślić wyjątkowość tych ofert, chociażby z uwagi na brak w Wielkopolsce szkół kształcących specjalistów w tych profesjach. ZSB Nr 1 w Poznaniu jest więc pierwszą taką szkołą w województwie. Ósmoklasistów z pasją, obdarzonych zdolnościami manualnymi i dbających o najmniejsze szczegóły z pewnością zaciekawią klasy kształcące zegarmistrzów oraz złotników-jubilerów. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych rzemieślników w tych zawodach stale rośnie, więc absolwenci staną się poszukiwanymi fachowcami na rynku pracy. W szkole branżowej będzie kontynuowana nauka w zawodach sprzedawca, murarz-tynkarz oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Jak widać oferta dla ósmoklasistów przygotowana w Zespole Szkół Budownictwa Nr 1 przy ul. Rybaki 17 jest niezwykle atrakcyjna, warto więc z niej skorzystać. Rybaki 17 to szkoła w sercu Twoim i w sercu Poznania!

Zegarmistrz, kowal czy projektant gier komputerowych! Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu zaprasza!

Najlepsza szkoła budowlana w Polsce (według rankingu „Perspektywy”) – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 przy ul. Rybaki 17 w Poznaniu kolejny raz otwiera swoje drzwi dla kandydatów. Szkoła przygotowała naprawdę sporo nowości. Wśród nich są unikatowe w skali kraju kierunki. Przeczytaj więcej na naszej stronie internetowej.


Nowy rok szkolny, nowa oferta, nowe profile!


Jeżeli chcesz być „kowalem swojego losu”, „zegarmistrzem świata”, złotym królem Midasem lub bogiem sztuki ceramicznej, wybierz ten adres: Rybaki 17! To tam, w Branżowej Szkole I stopnia, możesz kształcić się w zawodach: kowal o specjalizacji obróbka i zdobienie metalu, zegarmistrz, złotnik-jubiler, zdobnik ceramiki, ale także murarz-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz sprzedawca.


Zainteresowanych nauką w technikum zapraszamy do 3 klas: technik budownictwa, technik renowacji elementów architektury oraz NOWOŚĆ… technik ceramik!


Jeżeli szukasz dla siebie klasy w liceum ogólnokształcącym, czekamy na Ciebie….. Uwaga! Z pierwszą w Polsce klasą o profilu Projektowanie gier komputerowych z elementami psychologii! A jeżeli nakręca Cię nowoczesne wzornictwo oraz ład w architekturze, zapraszamy do klasy o profilu Architektura i design!


Zapamiętaj… Rybaki 17 to szkoła w sercu Twoim i w sercu Poznania!


Wszelkie informacje znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej Zespołu Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu.

FILM PROMOCYJNY

FILM PROMOCYJNY

GALERIA ZDJĘĆ

Ulotka ZSB nr 1
Oferta ZSB nr 1
OFERTA DLA ABSOLWENTÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2021

Udostępnij: