Zegarmistrz, kowal czy projektant gier komputerowych! Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu zaprasza!

Nowy rok szkolny, nowa oferta, nowe profile!

Najlepsza szkoła budowlana w Polsce (według rankingu „Perspektywy”) – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 przy ul. Rybaki 17 w Poznaniu kolejny raz otwiera swoje drzwi dla kandydatów. Szkoła przygotowała naprawdę sporo nowości. Wśród nich są unikatowe w skali kraju kierunki.


Jeżeli chcesz być „kowalem swojego losu”, „zegarmistrzem świata”, złotym królem Midasem lub bogiem sztuki ceramicznej, wybierz ten adres: Rybaki 17! To tam, w Branżowej Szkole I stopnia, możesz kształcić się w zawodach: kowal o specjalizacji obróbka i zdobienie metalu, zegarmistrz, złotnik-jubiler, zdobnik ceramiki, ale także murarz-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz sprzedawca.

Kowal wykuwa balustrady, ogrodzenia, kraty okienne, bramy i furtki wejściowe, meble ogrodowe oraz lampy i świeczniki. Istnieje ogromne zainteresowanie, a wręcz moda, na ręcznie kute elementy dekoracyjne stosowane w budownictwie. Tzw. „ręczna robota” jest obecnie bardzo doceniana ze względu na oryginalność i niepowtarzalność, ale też nowoczesny wygląd – inspirowany elementami historycznymi. Im bardziej wzrasta zapotrzebowanie na wyroby wykonywane przez kowala, tym bardziej odczuwalny jest deficyt wykwalifikowanych rzemieślników. Obecnie w Wielkopolsce brak szkół, w których młodzi ludzie mogliby uczyć się tego zawodu.

Wykwalifikowani zdobnicy ceramiki są dziś na wagę złota, a na mapie edukacyjnej brakuje placówek kształcących w tym zawodzie. Dlatego proponujemy unikalną w skali Wielkopolski klasę przeznaczoną dla uczniów o uzdolnieniach manualnych i plastycznych. Głównym celem pracy zdobnika ceramiki jest podwyższenie wartości estetycznej wyrobu przez umiejętne powiązanie rodzaju i wielkości dekoracji z formą obiektu. Jako młodzi adepci sztuki ceramicznej, oprócz wiedzy teoretycznej o materiałach ceramicznych, metodach wytwarzania urządzeniach stosowanych w branży ceramicznej, będziecie mieli możliwość poznania różnych technik zdobienia wyrobów ceramicznych np. malowanie ręczne, natryskowe, obwódkowanie, stemplowanie, fotoceramika, czy za pomocą drukarek 3D lub kalkomanii. Praca zdobnika ceramiki ma charakter indywidualny, wymaga cierpliwości i precyzji. Z tego względu warto podkreślić terapeutyczne znaczenie kształcenia w tej specjalności, zwłaszcza w leczeniu stanów lękowych i depresyjnych.

Złotnik – jubiler to bardzo interesujący, lecz wymagający skupienia i precyzji zawód. Łączy w sobie różne dziedziny wiedzy. Wymaga też zdolności manualnych i dbałości o szczegóły. Z tego względu warto podkreślić terapeutyczne znaczenie kształcenia w tej specjalności, zwłaszcza w leczeniu stanów lękowych i depresyjnych. Jeśli podejmiesz naukę w tej klasie, będziesz mieć możliwość zdobycia praktyki zawodowej w firmach, które zajmują się produkcją oraz sprzedażą wyrobów jubilerskich. Na rynku pracy odczuwalny jest brak wykwalifikowanych rzemieślników, dobrze przygotowanych do wykonania produktów jubilerskich, dlatego podjęcie kształcenia w tym zawodzie jest gwarancją zdobycia atrakcyjnej pracy.

Zegarmistrz to zawód wymagający skupienia i precyzji. Wymaga też zdolności manualnych i dbałości o szczegóły. Z tego względu warto podkreślić terapeutyczne znaczenie kształcenia w tej specjalności, zwłaszcza w leczeniu stanów lękowych i depresyjnych. Jeśli myślisz o przyszłości w branży, która łączy sztukę i renowację zabytkowych mechanizmów zegarowych z wyzwaniami rynku pracy, to jest to propozycja dla Ciebie. Dzięki tej pracy możesz wypełnić lukę pokoleniową i jednocześnie wykorzystać sprzyjającą koniunkturę dla poszukiwanych fachowców.

 

Zainteresowanych nauką w technikum zapraszamy do 3 klas: technik budownictwa, technik renowacji elementów architektury oraz NOWOŚĆ… technik ceramik!

Ponieważ w Wielkopolsce brak szkół kształcących ceramików oraz zdobników ceramiki, a na rynku pracy brakuje tych specjalistów, to podjęcie kształcenia w tym zakresie stanowi gwarancję zdobycia atrakcyjnego i poszukiwanego zawodu. Zawód łączy w sobie zarówno aspekty manualne, jak i techniczne. Dużym atutem w przypadku kandydatów są uzdolnienia plastyczne i artystyczne umożliwiające samodzielne projektowanie wzorów oraz wykonywanie dekoracji, a także uzdolnienia techniczne ułatwiające organizowanie i kontrolowanie procesów związanych z wytwarzaniem ceramiki.


Jeżeli szukasz dla siebie klasy w liceum ogólnokształcącym, czekamy na Ciebie….. Uwaga! Z pierwszą w Polsce klasą o profilu Projektowanie gier komputerowych z elementami psychologii! A jeżeli nakręca Cię nowoczesne wzornictwo oraz ład w architekturze, zapraszamy do klasy o profilu Architektura i design!

Klasa 1BL - projektowanie gier komputerowych z elementami psychologii. Jest to klasa dla uzdolnionych plastycznie pasjonatów gier komputerowych. Daje możliwość połączenia umiejętności projektowania i tworzenia scenariuszy z efektowną oprawą wizualną. Nauka języka polskiego na poziomie rozszerzonym umożliwi uwzględnienie odniesień literackich (science fiction, literatura fantasy, powieść grozy) i poszerzenie kompetencji kulturowych o zagadnienia związane z szeroko pojętymi sztukami wizualnymi (film, komiks, graffiti, body art). W tworzeniu artystycznej wizji gry pomoże Ci także dobra znajomość zagadnień związanych z kulturą masową oraz opanowanie języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

" name="">

" name="">


Wszelkie informacje znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej Zespołu Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu.


Udostępnij: