#Otwarta samochodówka#

#Otwarta samochodówka#

"Jak odnieść sukces w logistyce?"

W ramach realizowanego projektu i wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego mury naszej "samochodówki" odwiedził Prezes Zarządu Firmy Marathon International Logistics p. Emil Lisowski. Tematem prelekcji  było zagadnienie: "Jak odnieść  sukces w logistyce?".

Firma Marathon zatrudnia 300 pracowników i posiada flotę 200 samochodów i świadczy usługi spedycji międzynarodowej, magazynowania, logistyki transportowej, przewóz ADR oraz planuję dalszy rozwój i posiada własne centrum logistyczne, program stażowy i akademię kierowcy oraz food trucka. Mamy nadzieję, iż kontakt z przedstawicielem biznesu pomoże naszym uczniom w wejście na rynek pracy po ukończeniu naszej " samochodówki"

"Jak sprzedać siebie? - marketing osobisty "

W ramach projektu zajęć pozalekcyjnych finansowanych z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania pn. #Otwarta samochodówka# i wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego progi Zespołu Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Poznaniu zaszczycił swoją obecnością  p. prof. dr hab. Henryk Mruk z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Wykład dotyczył marketingu osobistego - czyli jak sprzedać siebie na rynku pracy? Maturzyści Technikum Samochodowego otrzymali materiały przygotowane przez Prelegenta i pigułkę najnowszej wiedzy  z zakresu zarządzania, przywództwa i planowania dalszej przyszłości. Mamy nadzieję, iż ożywiony kontakt poznańskiej " samochodówki" ze środowiskiem akademickim zmotywuje maturzystów do intensywnej nauki podjęcia trudu studiowania po ukończeniu Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu.

„kierowca z wyobraźnią”

W ramach programu #Otwarta samochodówka# i wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego mury poznańskiej samochodówki  odwiedził biegły sadowy, licencjonowany rzeczoznawca samochodowy, prezes Ośrodka Szkolenia Kierowców High Szkoła Jazdy, instruktor doskonalenia nauki jazdy p. Marcin Kukawka. Maturzyści poznali nowy zawód branży motoryzacyjnej - rzeczoznawcy samochodowego i otrzymali darmowe wejściówki do Skoda Auto Lab.

Pytania uczniów dotyczyły  charakteru pracy biegłego sadowego, rzeczoznawcy samochodowego i odpowiedzialności prawnej w pracy mechanika oraz doświadczenia zawodowego naszego prelegenta. ZSS poznaje nowe zawody branży motoryzacyjnej, bo mamy #otwartą samochodówkę#.

W Szkole odbyły się również zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym we współpracy ze Skoda Auto Lab, Policją i szkołą nauki jazdy, które pozwoliły odpowiedzieć na kilka istotnych pytań:

 • Jak zdobyć prawo jazdy?
 • Jaki jest czas reakcji kierowcy w zależności od prędkości ?
 • Jak jeździć bezpiecznie samochodem?
 • Jakie są rodzaje prawa jazdy?
 • Dlaczego kierowcy powinni się szkolić?
 • Co grozi za złamanie przepisów ruchu drogowego?
 • Dlaczego kierowcy musza mieć wyobraźnię?
 • Na czym polega kontrolowany poślizg?

„Czy mechanik może zostać żołnierzem?”

 • Czy absolwent "samochodówki" moze znaleźć pracę w wojsku?
 • Jak wygląda rekrutacja do szkół wojskowych?
 • Jak wyglada kariera w wojsku?
 • Czym jest sluzba przygotowawcza?
 • Co to jest WOT?
 • Kim sa terytorialsi?
 • Ile zarabia żołnierze zawodowy?

Na te i wiele innych pytań maturzystów odpowiedzi udzielił p. Paweł Chlebek z Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Poznaniu.

Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne odbyło się w szkolnej auli, w ramach wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego i projektu #otwarta samochodówka#.

W ramach projektu # otwarta samochodówka# i wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego progi Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu odwiedził dyrygent dr Mateusz M.J. Sibilski, który przybliżył  Uczniom zawód dyrygenta. Gość prowadzi ożywioną działalność koncertową, nie tylko w Polsce. Dyrygent pokazał trud swojej pracy i arkana działalności artystycznej. Uczniowie ZSS mogli wysłuchać anegdot z życia muzycznego i być może, spróbują swoich sił śpiewając w chórach, które działają na terenie naszego miasta. Mateusz M. J. Sibilski ukończył dwie Akademie Muzyczne w Poznaniu i  Wrocławiu, oraz uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych z zakresu dyrygentury. Mamy nadzieję, iż kontakt ze środowiskiem artystycznym zmotywuje Uczniów do zainteresowanie się sztuką, nie tylko.... motoryzacyjną.

Galeria zdjęć

Strona ZSS im. inż. Tadeusza Tańskiego w Poznaniu

 


Udostępnij: