Poznaniacy zakwalifikowani do WorldSkills w Szanghaju

Poznaniacy zakwalifikowani do WorldSkills w Szanghaju

Zakończyły się rozgrywki ogólnopolskiego konkursu SkillsPoland - liderzy branż.

W kategorii stolarstwo wygrał Radosław Kropaczewski, a w kategorii instalacje sanitarne i grzewcze - Michał Jelinski. Obydwaj finaliści są nauczycielami zawodu w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu. Zwycięzcy pojadą w październiku przyszłego roku do Szanghaju na międzynarodowy finał WorldSkills, gdzie będą mogli zaprezentować swoje fachowe umiejętności przed całym światem.

Ich sukces, to kolejny krok w motywacji do nauki zawodów właśnie w naszym mieście, które od lat ma wielki Szacun dla zawodowców. To dzięki wytrwałej pracy wszystkich zawodowców coraz więcej młodych ludzi podejmuje naukę zawodu jako świadomy wybór, który zapewni im dobrze płatną pracę w przyszłości.

- Jesteśmy dumni z naszych zawodowców. Cieszymy się, że  nauczyciele Zespołu Szkół Budowlano  – Drzewnych będą reprezentować nas, Poznań i Polskę w wielkim  finale  w Szanghaju. Młodzież obecnie, coraz częściej wybiera naukę w szkołach zawodowych, a nasza szkoła jest jedyną placówką w Wielkopolsce i jedną  z niewielu w kraju kształcącą w zawodach: technik technologii drewna i technik inżynierii sanitarnej. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy powodzenia w Szanghaju – mówi Dyrektor Zespołu Szkół Budowlano – Drzewnych p. Tomasz Szłapiński

GALERIA

worldskillspoland

SkillsPoland 2021

ZSBD

 

 


Udostępnij: