Sport z zawodem idzie w parze!

Uczniowie poznańskich Szkół zawodowych oprócz nauki przyszłego zawodu realizują swoje sportowe kariery.

Technikum łączy zalety kształcenia branżowego i ogólnego. Na zakończenie tego typu szkoły uczeń może uzyskać świadectwo dojrzałości i dyplom potwierdzający kwalifikacje. W programie są zarówno przedmioty ogólne, jak i zawodowe. Absolwenci szkół zawodowych mają otwarte drzwi zarówno na studia wyższe, jak i "przebojem" zdobywają rynek pracy. Dla pracodawców absolwenci szkół zawodowych, zwłaszcza ci, którzy dobrze radzili sobie na praktykach zawodowych i mieli dobre wyniki w nauce, to wymarzeni kandydaci do pracy.

Czy wobec licznych obowiązków jest czas na sport? Tak! Nauka w technikum, czy szkole branżowej nie musi oznaczać rezygnacji z uprawiania ulubionych dyscyplin sportowych na poważnie. Wręcz przeciwnie! Szkoły zawodowe doceniają swoich sportowców i często chwalą się ich osiągnięciami. I tak w Zespole Szkół Łączności mamy:

Mikołaja Bajera - ucznia klasy 3 PAT, który w wakacje zdobył srebrny medal w rzucie młotem na Mistrzostwach Polski U18 w Bydgoszczy z wynikiem 64 m 63 cm.

Macieja Banaszaka - ucznia klasy 3 PAT, 17 lipca 2021 zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski U16 w kolarstwie szosowym w jeździe indywidualnej na czas, 18 lipca 2021 wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski U16 w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 95 km, a 4 września zdobył kolejny złoty medal podczas Finału Pucharu Polski w kolarstwie szosowym w kategorii jazda indywidualna na czas.

Jakuba Siemińskiego - uczenia klasy 4a1t, który zdobył  brązowy medal w Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym.

Natomiast Zespół Szkół Gastronomicznych może pochwalić się chociażby: Barbarą Skrzypczak, która 20 czerwca br. w Szczecinku podczas Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule full contact im. Krzysztofa Pajewskiego wywalczyła złoty medal i została Mistrzem Polski w kategorii juniorów młodszych.

Wszystkim sportowcom (przyszłym zawodowcom) życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz zdobycia upragnionego zawodu.