Po raz kolejny Poznań stanie się częścią globalnej kampanii promującej postawy przedsiębiorcze. W dniach 18-24 listopada osoby chcące rozwijać swoje kompetencje mogą liczyć na wiele inspirujących spotkań.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy program promujący rozwój osobisty oraz aktywność zawodową. Jego celem jest zachęcenie do podejmowania własnych inicjatyw biznesowych, rozwijania sieci kontaktów i budowania kariery. Organizowany od 2008 roku w 180 krajach, przyciąga setki tysięcy uczestników, oferując im szereg bezpłatnych szkoleń, warsztatów, debat i konkursów.
- W Poznaniu przedsiębiorczość promujemy przez cały rok. Zorganizowaliśmy już 319 spotkań, w których wzięło udział ponad 9 tysięcy osób. Na drugą połowę listopada oraz grudzień zaplanowanych mamy jeszcze wiele wartościowych szkoleń. W tym tygodniu postanowiliśmy zainspirować do działania młodzież. Zaplanowaliśmy aż pięć bezpłatnych szkoleń skierowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych, a także doradców zawodowych i nauczycieli przedsiębiorczości - wskazuje Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania.
W trakcie tego tygodnia pracownicy WDGiR przeprowadzą sześć spotkań na temat zakładania i prowadzenia własnej firmy. Ponadto w ofercie znajduje się również szeroki wachlarz szkoleń biznesowych z zakresu sukcesji w firmie, podatku VAT czy przywództwa.
Od 2010 roku WDGiR współpracuje z Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży przy organizacji obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Z badania "Plany edukacyjno-zawodowe uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych aglomeracji poznańskiej" realizowanego przez zespół pracowników Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w 2023 r. wynika, że 37 proc. badanych planowało założenie własnej firmy, a 17 proc. uznało, że nie ma żadnej wiedzy na temat swojego przyszłego miejsca pracy. Młodzi ludzie podkreślali, że z powodu braku wiedzy, umiejętności i doświadczenia myślą w pierwszej kolejności o podjęciu pracy u przedsiębiorcy, a dopiero później o otwarciu swojej działalności.
- Obowiązkowy przedmiot biznes i zarządzanie jest realizowany jedynie w pierwszej klasie branżowej szkoły I stopnia oraz pierwszej lub drugiej liceum i technikum. Tym samym konieczne wydaje się przekazywanie aktualnej wiedzy o warunkach prowadzenia działalności gospodarczej młodym ludziom na końcowym etapie ich edukacji. W związku z tym po raz kolejny organizujemy jednodniowe szkolenia z zakładania własnej działalności gospodarczej oraz prowadzenia działalności nierejestrowej dla uczniów starszych klas, ich nauczycieli przedsiębiorczości i doradców zawodowych - przekazała Bogna Frąszczak, dyrektorka Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży.
Poniedziałek - 18 listopada
Wtorek - 19 listopada
Środa - 20 listopada
Czwartek - 21 listopada
Organizatorem wszystkich spotkań jest Poznań Biznes Partner, który od lat wspiera rozwój przedsiębiorczości w Poznaniu. Ośrodek oferuje szeroką gamę działań edukacyjnych, doradczych i informacyjnych dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, a także dla tych, które chcą rozwijać swoje firmy.
Szczegółowe informacje na temat wszystkich wydarzeń organizowanych przez Poznań Biznes Partner w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i nie tylko można znaleźć na stronie internetowej oraz profilach społecznościowych.
HO
Udostępnij: