Live "Jak empatycznie wspierać młodzież w wyborach"

Live "Jak empatycznie wspierać młodzież w wyborach"

Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży serdecznie zaprasza rodziców uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na webinar z psychologiem, trenerem i coachem p. Jacem Jakubowskim. Webinar odbędzie się we wtorek, 5 grudnia o godzinie 20:00.

Na webinarze specjaliści będą rozmawiać o specyfice wieku nastoletniego oraz jak zmienia się w tym czasie więź między dzieckiem a rodzicem, dojrzałości empatycznej i na czym ona polega w praktyce (a na czym nie...), rozmowach z nastolatkami i o co pytać, skoro "Jak było w szkole?" i "Czy już wiesz, kim będziesz?" tak często odbierane jest jako atak, zmieniającej się roli rodzica i o tym, jak się w niej odnaleźć, słysząc westchnięcia, wzruszanie ramionami i trzaskanie drzwi, towarzyszeniu młodzieży i jak to robić, by nie być natrętnym, marudnym rodzicem, oraz jednej najskuteczniejszej metodzie pomocy młodzieży, która wiele korzyści daje też samym rodzicom.

Nie zapomnimy też, by podpowiedzieć, jak to wszystko wdrożyć w życie, gdy jest się pracującym rodzicem. Człowiekiem ze swoimi zmartwieniami, wracającym zmęczonym po pracy... A jednocześnie kochającym swoje dziecko i chcącym dla niego po prostu jak najlepiej.

Jac Jakubowski jest doświadczonym trenerem, coachem, psychologiem, superwizorem akredytowany przez Izbę Coachingu, mentorem i animatorem projektów rozwojowych, który działa w organizacjach pozarządowych, biznesie i edukacji.

Od sześciu lat w ramach AKCJI-EMPATIA Jac jest głównym organizatorem Festiwalu Empatii w Działaniu. To jego wielka pasja. Równolegle prowadzi projekty rozwoju kultury organizacyjnej w korporacjach oraz firmach małych i średnich. Jest uznanym ekspertem w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. A jako doświadczony mentor i coach pracuje z najwyższą kadrą menedżerską. Bliżej Jaca poznacie w bio poniżej oraz na https://grupatrop.pl/o-nas/jacek-jakubowski

Dogłębna znajomość psychologii człowieka oraz ciągłe działanie w świecie edukacji i biznesu daje Jacowi osadzenie zarówno w kontekście świata młodzieży, jak i ich rodziców.

Dzięki temu podzieli się z nami nie tylko swoją ekspercką wiedzą, ale i doświadczeniem, a przede wszystkim płynącymi z niego praktycznymi podpowiedziami, jak wspierać młodzież w wyborach.

======================

GOŚĆ SPECJALNY: Jac Jakubowski

Jego podstawowym miejscem profesjonalnej aktywności jest GRUPA TROP, której jest współzałożycielem. W jej ramach jest Prezesem FUNDACJI TROP i merytorycznym opiekunem AKADEMII TROP, pierwszej w Polsce Szkoły Trenerów, szkolącej trenerów, coachów oraz liderów. Jest także współautorem metodyki odzwierciedlającej idee sytuacji edukacyjnej - Metody TROP.

Jest członkiem ASHOKI - Międzynarodowego Stowarzyszenia Innowatorów dla Dobra Ogółu.

Przewodniczy Radzie Trenerów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jest też związany ze Stowarzyszeniem Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP i Polską Izbą Firm Szkoleniowych. Często pełni funkcje superwizora trenerów oraz executive coacha. Od sześciu lat jest głównym organizatorem Festiwalu Empatii w Działaniu. Festiwal odbywa się w ramach AKCJI-EMPATIA (ogólnopolskiej społecznej koalicji na rzecz współpracy opartej na empatii) (www.akcjaempatia.pl), która jest Jaca pasją.

Jac prowadzi projekty rozwoju kultury organizacyjnej w korporacjach, a także w firmach małych i średnich, specjalizuje się we wsparciu firm rodzinnych. Jest uznanym ekspertem w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest autorem koncepcji i realizatorem cykli szkoleniowych dla wielu firm. Jako doświadczony mentor i coach pracuje z najwyższą kadrą menedżerską. Zajmuje się m.in. budowaniem i realizacją Strategii Rozwoju Społecznego, szkoleniami z zakresu zarządzania zmianą, aktywizacji, budowania współpracy w strukturach sieciowych, rozwijania umiejętności psychospołecznych, wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. W przeszłości konstruował programy przeciwdziałania bezrobociu, aktywizacji środowiska lokalnego, zmian w systemie edukacji, profilaktyki uzależnień.


Udostępnij: